MACEDONIA: Jezioro Ochrydzkie

Drukuj
Kategoria: GRUPY ZORGANIZOWANE

MACEDONIA: Jezioro Ochrydzkie

TERMIN: do ustalenia

CENA od: 750zł + 200€

1 dzień  

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry i Serbię.

2 dzień

Przyjazd do Macedonii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dZień

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny wypoczynek. Jezioro Ochrydzkie rozdzielone między Albanię i Macedonię, jest najstarszym Jeziorem w Europie i najgłębszym na całych Bałkanach. Na jego brzegach zachowało się wiele średniowiecznych zabytków.  Jezioro Ochrydzkie wraz z leżącym nad nim miastem Ochryda zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek nad jeziorem lub fakultatywnie wycieczka do Ochrydy. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym m.in.: cerkiew św. Pantelejmona, cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepty, twierdza cara Samuela, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruiny amfiteatru z czasów rzymskich, cerkiew Św. Klimenta, cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo, cerkiew św. Zofii. Spacer nad Jeziorem Ochrydzkim. Wizyta w pracowni ochrydzkich pereł, stanowiących niezapomnianą pamiątkę z podróży do Ochrydy. Czas wolny na lokalnym bazarze. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek nad jeziorem. Wieczorek macedoński: kolacja z lokalnymi specjałami oraz pokaz tańców macedońskich,  zabawa taneczna z muzyką na żywo. Nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie rejs statkiem po Jeziorze Ochrydzkim wraz z degustacją lokalnych wyrobów. Rejs do Zatoki Kości: zwiedzanie prehistorycznej osady - Muzeum na wodzie. Następnie rejs do klasztoru św. Nauma. Macedończycy wierzą, że  przykładając ucho do kamiennego grobowca, można poczuć bicie serca mnicha. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.  

7 dzień

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny wypoczynek nad jeziorem lub wycieczka fakultatywna do Skopje, stolicy Macedonii. Zwiedzanie miasta: plac Macedonia z nową, monumentalną rzeźbą Wojownika na koniu, a także łukiem triumfalnym Porta Macedonia,  XV-wieczny kamienny most, dzielnica Stara Czarszija, średniowieczna twierdza Kale, liczne świątynie muzułmańskie, meczet Mustafy Paszy, zajazd Kursumli An. Czas wolny na zadaszonym bazarze. Wizyta w Domu Pamięci Matki Teresy z Kalkuty, urodzonej w Skopje. Następnie przejazd do pięknego Kanionu Matka. Rejs łódkami na rzece Treska, zwiedzanie jaskini. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

9 Dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do Polski.

10 dzień

Przyjazd do Polski wczesnym południem. Zakończenie imprezy.

Program jest ramowy- kolejność  zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem LUX,
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów
 • Wyżywienie : 7 śniadań , 7 obiadokolacji
 • Ubezpieczenie NNW, KL,
 • Opiekę pilota
 • Opłatę klimatyczną,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Wycieczek fakultatywnych:
  • Ochryda: 15€
  • Rejs po Jeziorze Ochrydzkim: ok. 35 €
  • Skopje: 45€
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

 

 

Zapytaj o produkt

  PON-PT 9-16

  (74) 666 42 88

  moc.tsirutsa@oruib

kontakt

Biuro Podróży AS-TURIST

Ul. Bolesława Chrobrego 1/1

58-300 Wałbrzych

 

Godziny otwarcia: Pon. – Pt. w godz. 9:00 – 16:00

 

(74) 666 42 88

503 192 415

505 452 876

napisz do nas

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Opublikowane na stronie oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.