GRUZIŃSKA PODROŻ

Drukuj
Kategoria: GRUZIŃSKA PODRÓŻ

PROGRAM:

Dzień 1. Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu 2 godziny przed planowanym wylotem. Po przylocie do Kutaisi (godz.12.00) rozpoczynamy naszą podróż w kierunku stolicy, Tbilisi. Po drodze czekają liczne atrakcje, w tym Skalne miasto Uplisciche, miasto Gori (oraz muzeum Stalina ), Jvari, oraz dawna stolica Mtscheta. W godzinach wieczornych przyjedziemy do Tbilisi, gdzie czekać będzie powitalna obiadokolacja.
Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2. Śniadanie. W planie drugiego dnia zwiedzanie Tbilisi z przewodnikiem po najpiękniejszych uliczkach, zakątkach i największych świątyniach. Przejazd słynną kolejką linową do Twierdzy Narikala i ogrodu botanicznego, skąd roztacza się widok na miasto i okolice. Przerwa na kawę i czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta.
W godzinach wieczornych wspólna kolacja w restauracji, połączona z pokazem niezwykle efektownych gruzińskich tańców narodowych.  Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3. Wczesne śniadanie (ok. 8:00-8:30) przed dniem pełnym szaleństwa na bezdrożach. Wyruszymy w trasę zapierającą dech w piersiach Gruzińską Drogą Wojenną, która odsłoni przed nami jedne z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Po drodze odwiedzimy twierdzę Ananuri oraz miasteczko Steptacminda, które znajduje się u podnóża góry Kazbek (5033 m. n.p.m.). Urokliwe miejsce otoczone masywami Wielkiego Kaukazu. Kolejnym naszym celem będzie monastyr Cminda Sameba - jeden z symboli kraju, którego zdjęcia zdobią okładki magazynów podróżniczych. W tle ujrzymy Kazbek w całym majestacie. Po dniu pełnym górskich wrażeń - powrót do Tbilisi. Obiadokolacja w trasie lub w Tbilisi, nocleg.

Dzień 4. Po wczesnym śniadaniu (ok. 8:00-8:30) wyjedziemy do krainy wina - Kacheti. Region jest światową kolebką enologii, nie zabraknie oczywiście degustacji lokalnych trunków -  miłośnicy wina z pewnością zakochają się w tym urokliwym miejscu. Przejazd do monastyru Bodbe, gdzie znajduje się grób św.Nino, która w IV wieku ochrzciła Gruzję. Następnie udamy się do malowniczo położonego miasteczka Sighnaghi (zwanego "Miastem Zakochanych"), skąd można podziwiać dolinę Alzańską i szczyty Wielkiego Kaukazu. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5. Wczesne śniadanie (ok. 8:00-8:30). Wyruszmy w trasę z Tbilisi do miejscowości Akhalciche na południu kraju. Pierwszym miejscem, w którym zatrzymamy się, będzie uzdrowisko Borjomi, słynące z leczniczych wód. W Akhalciche, w trakcie spaceru po mieście odwiedzimy majestatyczną twierdzę Rabati, obiekt został niedawno odrestaurowany. Piątego dnia odwiedzimy również najsłynniejsze w Gruzji skalne miasto Wardzia, miejsce które zadziwia swoim ogromem. Obiadokolacja i zakwaterowanie w Akhalciche, nocleg.

Dzień 6. Śniadanie. Tego dnia udamy się do nadmorskiego Kobuleti, wyruszając z Akchalciche. W trasie odwiedzimy również Kutaisi. Po przyjeździe do Kutaisi czeka nas wiele atrakcji, wśród których nie zabraknie odwiedzin w wiekowej katedrze Bagrati, zjawiskowej Jaskini Prometusza oraz spaceru po starym mieście. Wieczorem zawitamy w Kobuleti, gdzie czekać nas będzie obiadokolacja, podczas której zakosztujemy prawdziwe adżarskiego chaczapuri. Zakwaterowanie w Kobuleti, nocleg.

Dzień 7. Zaraz po śniadaniu wyruszymy w trasę do Batumi, aby ujrzeć opiewanego przez Filipinki "perłę Morza Czarnego". Zwiedzanie miasta i spacer 7-mio kilometrowym, tętniącym życiem, bulwarem. Popołudniową porą wrócimy do Kobuleti, gdzie zaplanowany jest czas wolny na odpoczynek na plaży i kąpiel w Morzu Czarnym. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8. Śniadanie, transfer na lotnisko w Kutaisi. Wylot o godzinie 11.00. Przylot do Wrocławia. Zakończenie imprezy.

Program ramowy – kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

 Cena zawiera:

 • Przelot samolotem: Wrocław – Kutaisi, Kutaisi -  Wrocław, 
 • Zakwaterowanie w hotelach **/ ***, w pokojach 2 , 3 - osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie HB (7 śniadań i 7 obiadokolacji)
 • Opieka doświadczonego gruzińskiego kierowcy i przewodnika,
 • WSTĘP DO WSZYSTKICH ATRAKCJI NA TRASIE,
 • Gruzińska supra (biesiada) z pokazem tańców narodowych
 • Degustacja win w sławnym regionie winiarskim,
 • Ubezpieczenie NNW 15 000 zł i KL 40 000 €,
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.
 • Opłaty obligatoryjnej: przejazd transportem lokalnym, obsługa lokalnego przewodnika, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości: 100€ / os.
 • Ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych, koszt ok. 130 zł.
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, koszt 3% wartości imprezy (należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7dni od dnia podpisania umowy)
*Przy rezerwacji imprezy turystycznej cena podana w ofercie może ulec zmianie ze względu na konieczność zweryfikowania aktualnej taryfy w liniach lotniczych. Biuro Podróży As Turist zobowiązuje się przedstawić Klientowi ponownie skalkulowaną ofertę niezwłocznie w momencie rezerwacji.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

GRUZJA Państwo położone na pograniczu Europy i Azji, na Kaukazie Południowym Stolicą jest Tbilisi, siedzibą parlamentu jest Kutaisi

sądu konstytucyjnego Batumi.

WALUTA Lari (Gel) 1 GEL = 1,60 PLN

Sugerujemy zabrać ze sobą Euro lub Dolary, które bez problemu można wymienić w kantorach w Kutaisi, Batumi czy Tbilisi.

WIZY TURYSTYCZNE Nie są wymagane

PASZPORT Nie jest wymagany, wystarczy dowód osobisty

JĘZYK gruziński, można porozumiewać się również po rosyjsku i angielsku

RELIGIA Chrześcijaństwo  89,3%prawosławie i Kościół Ormiański – 87,8% Gruzini bardzo dużą wagę przywiązują do miejsc związanych z kultem religijnym – sugerujemy zabranie ze sobą chust do nakrycia głowy i bioder w przypadku kobiet oraz spodni za kolana w przypadku mężczyzn.

STANDARD HOTELI Oferowany standard: ** lub *** Żadne z miejsc noclegowych w którym zatrzymujemy się nie wymaga własnego śpiwora czy ręcznika. Warto dodać, iż suszarkę do włosów czy żelazko – jeśli są konieczne w trakcie wyjazdu – należy zabrać ze sobą.

WYŻYWIENIE Tradycyjna gruzińska kuchnia – śniadania i obiadokolacje są obfite, zróżnicowane i z pewnością przypadną do gustu każdemu. W przypadku osób znajdujących się na specjalistycznych dietach – prosimy o wcześniejszy kontakt.

DOSTĘP DO INTERNETU W hotelach oraz hostelach dostępy jest darmowy punkt Wi-Fi.

W trasie lokalni operatorzy sieci komórkowych zapewniają płatne usługi Internetu mobilnego, wymagany jest zakup karty SIM.

CO ZABRAĆ? Aktualne dokumenty poświadczające tożsamość, wydrukowane bilety lotnicze, gotówkę lub kartę płatniczą. Oprócz tego sugerujemy zabranie odzieży turystycznej, podstawowych kosmetyków oraz zapasu leków, zażywanych w Polsce.

BEZPIECZEŃSTWO Stosunek Gruzinów do Polaków jest życzliwy i przyjacielski. Nie odnotowano w ostatnich latach żadnych nieprzyjemnych incydentów dotyczących turystów,

POGODA Zmienna w sezonie turystycznym dominują dni ciepłe i pełne słońca, od października do maja w górach Kaukazu zalega śnieg, wieczory są chłodnę,

Obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

 1. Katedra BagratiMonastyr Gelat
 2. Miasto-muzeum Mccheta
 3. Górna Swanetia

 

Zapytaj o produkt

  PON-PT 9-16

  (74) 666 42 88

  moc.tsirutsa@oruib

kontakt

Biuro Podróży AS-TURIST

Ul. Bolesława Chrobrego 1/1

58-300 Wałbrzych

 

Godziny otwarcia: Pon. – Pt. w godz. 9:00 – 16:00

 

(74) 666 42 88

503 192 415

505 452 876

napisz do nas

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Opublikowane na stronie oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.