PERŁY BAŁKANÓW

Drukuj
Kategoria: GRUPY ZORGANIZOWANE

 

TERMIN: do uzgodnienia

CENA od: 700zł + 200€

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Słowenii.

2 dzień

Przyjazd do Słowenii -zwiedzanie jaskini Postojna Jama. Największa na świecie grupa jaskiń, stanowiąca jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Słowenii – trasa turystyczna o długości 5,5 km. z czego 4 km odcinek tzw. Starego Korytarza pokonuje się kolejka elektryczną. Temperatura w jaskini nie przekracza 6- 8 °C. Następnie przejazd na nocleg tranzytowy do Chorwacji w okolice Trogiru. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Zwiedzanie Trogiru i SplituZwiedzanie miasta Trogir: najważniejszy zabytek– katedra św. Wawrzyńca, brama Lądowa, Brama Morska. Zwiedzanie Splitu - m.in.: ruiny Pałacu Dioklecjana, Katedra Św. Duja oraz gotycki Stary Ratusz. Czas wolny. Przejazd do Bośni i Hercegowiny do hotelu w Neum. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie  przejazd do  delty rzeki Neretvy - rejs łodziami ok 40 min. Biesiada Chorwacka czyli: rakija, wino, owoce, mięso, ryby, pieczywo, deser. Zabawa przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie wycieczka do Dubrownika zwanego "perłą Chorwacji". Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym m.in.: Brama Pile, Klasztor Franciszkanów wraz z XIV w. Apteką, Katedra oraz Mury Miejskie (za dodatkową opłatą), spacer słynną Ulicą Stradun. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie wycieczka do Medjugorje. Zwiedzanie Medjugorje z przewodnikiem lokalnym: przejazd do centrum i nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego ( kościół św. Jakuba), a następnie wejście na Górę Objawień: miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad przysiółkiem wioski Bijakovici zwanym Podbrdo. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 Dzień

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie wycieczka do Mostaru. Przejazd do Mostaru: spacer po Starym Mieście przez Stary Most (zbudowany za czasów osmańskich w II poł. XVI wieku. Przez wieki był symbolem pojednania wschodu z zachodem. Symbol ten celowo zniszczyła chorwacka armia podczas Wojny Bośniackiej 09.11.1993 roku. Zaraz po wojnie, w 1995 roku przy wsparci UNESCO i Banku Światowego, podjęto odbudowę mostu. Oficjalne otwarcie miało miejsce w  2004 roku. Zgodnie z tradycją młodzieńcy skaczą z niego do rzeki dla udowodnienia swojej męskości.) Przejazd do miejscowości Blagaj – źródło rzeki Buny, Klasztor Derwiszów (święte miejsce Muzułmanów) – jest to magiczne i jedyne w swoim rodzaju miejsce, wypływająca spod Klasztoru rzeka Buna rozlewa się tuż po wypłynięciu ze skał. Źródło to należy do jednych z największych w Europie. Czas wolny.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, zdeponowanie bagaży. Czas wolny. Wyjazd do Polski ok. godz. 16:00. Przejazd przez Chorwację, Słowenię, Austrię i Czechy.

10 dzień

Przyjazd do Polski w godzinach porannych, zakończenie imprezy. 

Program jest ramowy- kolejność  zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem LUX,
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów: 1 nocleg w Chorwacji, 6 noclegów w Bośnii i Hercegowinie
 • Wyżywienie : 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja,
 • Ubezpieczenie NNW, KL,
 • Opiekę pilota,
 • Opłatę klimatyczną,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Obowiązkowej opłaty: bilety wstępu do Postojnej Jamy, przewodnik lokalny po Trogirze i Splicie, zestaw słuchawkowy, parkingi ok. 40€
 • Wycieczek fakultatywnych:
  • Rejs łodziami + biesiada chorwacka: ok. 25€/ os.
  • Dubrownik: ok. 20€/os.
  • Medjugorje: ok. 15€/os.
  • Mostar i źródło rzeki Buny: ok. 20€/os.
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.
Zapytaj o produkt

  PON-PT 9-16

  (74) 666 42 88

  moc.tsirutsa@oruib

kontakt

Biuro Podróży AS-TURIST

Ul. Bolesława Chrobrego 1/1

58-300 Wałbrzych

 

Godziny otwarcia: Pon. – Pt. w godz. 9:00 – 16:00

 

(74) 666 42 88

503 192 415

505 452 876

napisz do nas

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Opublikowane na stronie oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.