Przejdź do treści

RUMUNIA DRACULI

Termin: wiosna- jesień 2025

 Cena: 3,900 pln + 150 euro 

Dzień 1.

Zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu. Przejazd do Rumunii. Zakwaterowanie w Rumunii. Obiadokolacja. Nocleg.  

Dzień 2.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do wschodniego okręgu Maramuresz – miejsca pełnego tradycji i legend. W regionie Maramuresz na północy Rumunii znajduje się wiele ciekawych wiosek z drewnianą zabudową i jej najcenniejszymi skarbami – wspaniałymi cerkwiami. Region ten słynie również z przebogatego i wciąż żywego folkloru i tradycji ludowych oraz legend o wampirach, żyjących w licznych tu zamkach Siedmiogrodu.  Przejazd do Sapânţa. Miejsce to jest znane z „Wesołego Cmentarza”. Zlokalizowany jest on wokół cerkwi, który wraz z kompleksem kilku innych cerkwi w 1999 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. O wyjątkowości cmentarza w skali Europy stanowią unikalne kolorowe, drewniane nagrobki, na których wyrzeźbione są scenki z życia pochowanych tam mieszkańców wioski. Drewniany kościół w Barsana. Przejazd na nocleg do Campulung Moldovenesc (Bukowina) . Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie najstarszych monastyrów prawosławnych na  Bukowinie, wpisanych  na Listę  Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Klasztor Voronet znany w całej Europie jako „Kaplica Sykstyńska na Wschodzie” nazywany również „Niebieski Voronet”. Następnie przejazd do Siedmiogrodu przez miasto Bistriţa. Bistrita  to średniowieczne miasto z silnymi wpływami germańskimi, prawdziwa domena Draculi i miejsce, w którym bohater Brama Stokera, Jonathan Harker, miał spędzić noc zanim dotarł do Zamku Draculi. Kościół z najwyższą wieżą kościelną  w Siedmiogrodzie (75 m. ) Zwiedzanie piesze starówki, czas wolny.  Przejazd na nocleg do Sighisoary. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień  4.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie cytadeli w Sighisoarze (obiekt UNESCO) Miejsce, w którym według niektórych źródeł urodził się Vlad Tepes, pierwowzór hrabiego Drakuli; jedyna cytadela zamieszkiwana nieprzerywanie od średniowiecza, często porównywana z francuską  Carcassone.  Pieszy spacer po Starówce. Kościół na Wzgórzu, Wieża Zegarowa (obecnie oddział Muzeum Historycznego). Czas wolny. Przejazd do Biertan, gdzie znajduje się zespół warowny w Siedmiogrodzie, jedyny kościół otoczony aż trzema liniami murów obronnych (obiekt UNESCO). Przejazd do Braszowa – dawniej Kronstad. Braszów – miasto krzyżackie położone u podnóża Karpat, jako południowa brama Siedmiogrodu. Zwiedzanie miasta Braszów, Czarny  Kościół (tylko z zewnątrz), największy gotycki kościół między Stambułem a Wiedniem, stare fortyfikacje, Czarno-Białą Wieżę, Rynek, Bramę Katarzyny  i kościół św. Mikołaja. Zakwaterowane. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd na południe, do Morza Czarnego, z krótką wizytą w Branie w zamku Drakuli, twierdzy zbudowanej przez Krzyżaków w pierwszej połowie XIII wieku przebudowanej przez mieszkańców Braszowa w 1377 r. Przechodziła przez różne ręce, a w 1920 r. została podarowana królowej Marii przez mieszkańców Braszowa.Czas wolny na zakupy i ewentualnie kawę w Pawilonie Herbacianym, gdzie Królowa zapraszała swoich gości na tradycyjną popołudniową herbatkę. Jedno z nielicznych miejsc, gdzie można zamówić „coliva”, „rytualny” deser podawany zwykle po pogrzebach lub na nabożeństwach żałobnych dla tych, którzy odeszli z tego świata. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Czas wolny – plażowanie  lub zwiedzanie ( fakultatywne)  Konstancji. Konstancja jest jednym z najstarszych wzmiankowanych  miast na terenie Rumunii. Meczet Karola I, Sobór Prawosławny, Synagogę, Katedrę Katolicką. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Rumunii, Bukaresztu. Tutaj zobaczymy na zewnątrz  Zespół Patriarchalny, Pałac  Parlamentu – najcięższy budynek na świecie, Starówkę. Następnie przejazd do Siedmiogrodu do miejscowości Sibiu (Sybin) , z przerwą obiadową na Czarnym Wzgórzu (Deduleşti). Malownicza trasa biegnie  wzdłuż doliny rzeki Olt (Aluty).  Kolacja w hotelu, nocleg w Sybinie.

Dzień 8.

Śniadanie. Zwiedzanie miasta  Sibiu, które w 2007 r. było  Europejską Stolicą Kultury –rok przyjęcia  Rumunii do Unii Europejskiej. Wielki i Mały Rynek, Most Kłamców, Kościół Ewangelicki, gdzie znajduje się nagrobek syna Draculi, zwany „szatańskim”. Czas wolny na kawę i zakupy przed wyjazdem do kraju. Wyjazd do Polski.

Dzień 9.

Zakończenie imprezy.

Cena zawiera: 

  • zakwaterowanie w standardzie ***
  • wyżywienie HB  śniadania i obiadokolacje
  • pełna usługa transportowa klimatyzowanym autokarem
  • obsługę polskojęzycznego przewodnika
  • obsługę pilota na trasie
  • Ubezpieczenie NNW 15 000 zł i KL 40 000 €
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Składkę Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

  • Ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych
  • Świadczeń nie wymienionych w oferci