CENA: 2250 PLN

1 dzień 

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy, Austrię Słowenię do Chorwacji. Zakwaterowanie w hotelu w Chorwacji. Obiadokolacja, nocleg.

 2 dzień 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Czarnogóry do miejscowości Rafailovici. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie, zapoznanie się z okolicą, obiadokolacja, nocleg.

 3 dzień 

Śniadanie. Wycieczka do Zatoki Bokakotorskiej: rejs statkiem na Wyspę Gospa, która jest jedną z dwóch wysepek u wybrzeży miejscowości Perast w Zatoce Kotorskiej. Wysepka powstała w miejscu, gdzie niegdyś wystawała jedynie niewielka, szpiczasta skała. Zgodnie z legendą, podczas nocnego połowu ryb 22 lipca 1452 r., dwaj rybacy – bracia Mortešić – znaleźli na niej obraz Matki Boskiej. Trzykrotnie ustawiano go w kościele św. Mikołaja w Peraście, ale za każdym razem w tajemniczych okolicznościach obraz wracał na skałę. Wydarzenie to było bodźcem do budowy w tym miejscu świątyni. Następnie zwiedzanie Kotoru. Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie, pełen zabytkowych budowli. Stare Miasto otoczone jest średniowiecznymi murami miejskimi, które łączą się z twierdzą św. Jana (Tvrdjava Sv. Ivan) na Samotnym Wzgórzu na wysokości 260 m n.p.m. Długość murów wynosi 4,5 km, wysokość – 20 m, a szerokość 15 m. Charakterystyczną średniowieczną ubanistykę stanowią wąskie, kręte uliczki i nieregularne place, prawosławne i katolickie świątynie i budynki w stylach romańskim, gotyckim, renesansowym i barokowym. (wpisane na listę UNESCO). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

4 dzień 

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, kąpiele morskie i słoneczne, obiadokolacja, nocleg.

 5 dzień 

Śniadanie, wycieczka do Miasto Budva: kamienna Starówka (rozbudowana przez Wenecjan w czasie ich stacjonowania na wybrzeżu, odbudowana po zniszczeniach spowodowanych trzęsieniem ziemi w 1979 roku), katolicki kościół św. Jana (jeden z najstarszych kościołów na wybrzeżu czarnogórskim, jego początki sięgają IX wieku, we wnętrzu znajdują się cenne ikony oraz obrazy mistrzów weneckich z XV i XVI wieku, w tym „Madonna in Punta” w srebrnej ramie. Kościół Santa Marija in Punta (zbudowany w 840 r. przez zakon Benedyktynów), kościół św. Sawy z XIV w. (służący w przeszłości zarówno katolikom, jak i wyznawcom prawosławia), cerkiew św. Trójcy z początku XIX wieku (udekorowana malowidłami mistrza Nicholaosa Aspioti z Korfu), mury obronne – w tym austriacka twierdza Mogren z XIX wieku. Czas wolny, powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

6 dzień 

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, kąpiele morskie i słoneczne, obiadokolacja, nocleg.

 

7 dzień 

Kanion rzeki Tara najdłuższa rzeka w Czarnogórze o długości 144 km. Jej Kanion jest najgłębszą w Europie i jedną z najgłębszych na świecie formacji tego typu (m.in. po kanionach  w Peru oraz Wielkim Kanionie Kolorado w USA). Długość przełomu to 78 km, a głębokość miejscami dochodzi do 1300 m. Znajdują się tam dwa parki narodowe Park Narodowy Tara i Park Narodowy Durmitor. Słynny most na Tarze, czyli most Durdevica to jeden z symboli kanionu Tary. Ma 365 metrów długości, 170 metrów wysokości i opiera się na pięciu przęsłach (każdy z nich ma rozpietość do 116 metrów). Zaprojektował go Mijat Trojanovic, a budowę rozpoczęto w 1938 roku i trwała dwa lata. W tym czasie był najwyższym takim mostem w Europie. 

Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. Przejazd do miejscowości Trebnije. Zwiedzanie miasta, Cerkiew, Meczet, Kościół Katolicki, Jaskinia św. Pawła. Spacer wzdłuż rzeki Trebniszyca. Degustacja winna w lokalnej winnicy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

9 dzień 

Śniadanie, przejazd do Belgradu. Po drodze zwiedzanie miasta Wyszegrad. Most Wyszegradzki, Pomnik Bohaterów II Wojny Światowej. Następnie Zwiedzanie stolicy Serbii z przewodnikiem. Miejsce pochówku Josip Broz Tito (jeśli będzie otwarte). Cerkiew św. Sawy. Centrum miasta, Parlament byłej Jugosławii. Czas wolny, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

10 dzień 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do Polski, zakończenie imprezy.

 

CENA ZAWIERA:

 • Przejazd autokarem LUX,
 • Zakwaterowanie: 9 noclegów
 • Wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji
 • Ubezpieczenie NNW 15 000zł, KL: 20 000€
 • Opieka pilota
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Przewodnika lokalnego,
 • Wycieczek fakultatywnych