W DRODZE DO RZYMU

 • by

TERMIN: DO USTALENIA

CENA OD: 2000 PLN

DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

1 dzień 

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach wieczornych. Nocny przejazd  do Włoch.

2 dzień 

Przyjazd ok. 11:00 do hotelu w okolicach Rimini. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień 

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Loreto. Zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Loretańskiej ze Świętym Domkiem oraz Cmentarza Żołnierzy Polskich. Przejazd do sanktuarium Świętego Oblicza w Manoppello, gdzie  znajduje się relikwia chrześcijańska: chusta św. Weroniki, na której odcisnęło się oblicze Chrystusa. Przejazd na nocleg w okolice Pescary. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień 

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do San Giovani Rotondo: miejsca, gdzie żył i zmarł (dokładnie 23.09.1968r.) św. Ojciec Pio. W 2018r. oprócz 50tej rocznicy śmierci, obchodzone jest także 100-lecie Stygmatyzacji O. Pio.  20 września 1918 roku ojciec Pio podczas słuchania spowiedzi otrzymał pierwszy raz stygmaty – pięć krwawiących ran na ciele, znajdujących się w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych mu podczas ukrzyżowania. Rany te pozostały na ciele ojca Pio przez ponad 50 lat, aż do końca jego życia. Krew wypływająca ze stygmatów miała pachnieć jak perfumy lub kwiaty („woń świętości”). Zwiedzanie: relikwie Ojca Piokościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga Krzyżowa w parku, Dom Ulgi w cierpieniu. Przejazd do Monte San Angelo (miejsce, w którym ukazał się Archanioł Michał), wizyta w Sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na nocleg w okolice Neapolu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień 

Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Pompei – wykopalisk antycznego miasta, zasypanego podczas wybuchu Wezuwiusza w 79 r. Przejazd do Neapolu: katedra św. Januarego, Piazza del Plebiscito z Pałacem Królewskim, zwiedzanie miasta. Następnie emocjonujący wjazd serpentynami na Monte Casino: klasztor Benedyktynów oraz cmentarz Wojska Polskiego, na którym pochowany jest generał W. Anders. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień 

Śniadanie, przejazd do WatykanuAudiencja generalna z papieżem na pl. św. Piotra. Następnie zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra, która stoi na miejscu ukrzyżowania i pochówku św. Piotra, uznawanego przez katolików za pierwszego papieża, a jego grób leży pod głównym ołtarzem. W bazylice i w jej podziemiach znajdują się także groby innych papieży.  Nawiedzenie kaplicy św. Sebastiana, gdzie znajduje się grób świętego Jana Pawła II. Czas wolny. Zwiedzanie Rzymu: Schody Hiszpańskie znajdujące się przy Placu Hiszpańskim jednym z najsłynniejszych placów Rzymu, kościół Trinita dei Monti (kościół św. Trójcy)Fontanna di Trevi oraz Panteon (okrągła świątynia na Polu Marsowym, ufundowana przez cesarza Hadriana). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień 

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Rzymu : Koloseum (z zewnątrz), oficjalnie w starożytności Amfiteatr Flawiuszów, gdzie odbywały się w nim m.in. walki gladiatorów i polowania na dzikie zwierzęta. Tradycja mówi iż w Koloseum mordowano chrześcijan, co upamiętniono krzyżem wewnątrz budowli. Od połowy XVIII wieku Koloseum jest otoczone opieką jako miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan. Łuk Konstantyna, Forum Romanum – najstarszy plac miejski w Rzymie, Plac Wenecki w Rzymie, Kapitol: gdzie znajduje się Wilczyca kapitolińska  (najsłynniejszy symbol Wiecznego Miasta) oraz Pomnik Marka Aureliusza. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolice Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień 

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Chioggi: Rejs statkiem do Wenecji. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka z Bazyliką, która  zbudowana została dla pochowania relikwii św. MarkaPałac Dożów (z zewnątrz) gotycka siedziba władców i rządu WenecjiMost Westchnień najbardziej znany most Wenecji, także jeden z najbardziej znanych na świecie. Most łączy pomieszczenia I piętra Pałacu Dożów z budynkiem nowego więzienia. Most Rialto (spacer) najstarszy most wenecki nad Kanałem Grande. Czas wolny. Rejs powrotny ok. godz. 17:00. Nocny przejazd do Polski.

9 dzień 

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem LUX,
 • Zakwaterowanie w hotelach 3*, w pokojach 2 , 3 – osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie 6 śniadań, 6 obiadokolacji
 • Ubezpieczenie NNW i KL,
 • Opiekę pilota,
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Opłat wjazdowych do miast, rejsu statkiem do Wenecji, przewodników lokalnych, biletów na metro w Rzymie, obowiązkowych zestawów słuchawkowych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – płatne obowiązkowo pilotowi 75 €/os. ( nie podlega rozliczeniu ).
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie