PETERSBURG- BIAŁE NOCE

TERMIN: 

22.06-30.06.2020 

CENA FIRST MINUTE:

3300 PLN/OS + 140 EURO

PRZEPRAWA PROMOWA

Kraje nadbałtyckie posiadają swoją odrębną niesamowitą historię. Ryga znajdująca się u ujścia Dźwiny do Bałtyku, Tallin leżący nad Zatoką Fińską oraz Wilno otoczone Pojezierzem Wileńskim. Wszystkie one wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odnajdziemy w nich klimat kameralnych i przytulnych średniowiecznych miast, surowych świątyń i bogatych kupieckich domów. Już na pierwszy rzut oka różnią się w charakterze od Petersburga, klasycystycznego i majestatycznego. Kapiące bogactwo pałaców na przedmieściach, bogate wnętrza prawosławnych cerkwi i eksponaty Ermitażu. Wszystko w dawnej stolicy świadczy o potędze Rosji.

 1. DZIEŃ: JELENIA GÓRA – KOWNO 22.06.2020 

Wyjazd z umówionego miejsca ok godz. 6:00 Granica z Litwą. Przejazd do Kowna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2. DZIEŃ: KOWNO – TALLIN 23.06.2020 

Śniadanie. Rano krótkie zwiedzanie KOWNA – zabytki Starego Miasta, ruiny zamku książęcego z XIII w,

kościół jezuicki gdzie pracował Adam Mickiewicz. Wyjazd w Kierunku Tallina. Przejazd przez Łotwę – droga wzdłuż wybrzeża Zatoki Ryskiej. TALLIN. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ: TALLIN – PETERSBURG 24.06.2020 

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zaokrętowanie na prom do Helsinek. Krótka przeprawa promem. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zaokrętowanie na nocny prom do Petersburga. Obiadokolacja na promie.

 4. DZIEŃ: PETERSBURG – PETERHOF – WYCIECZKA OBJAZDOWA 25.06.2020 

Rano dopłynięcie do Portu w PETERSBURGU. Dalej wycieczka objazdowa po mieście, m.in.: Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła w której znajdują się groby carów. Obiadokolacja. Nocleg.

5. DZIEŃ: PETERSBURG – ERMITAŻ – ZWIEDZANIE cd. 26.06.2020 

PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie (przejazdy metrem): Ławra Aleksandro-Newska, cerkiew „Spas na Krowi” oraz Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Wizyta w muzeum. Obiadokolacja. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ: PETERSBURG – TARTU 27.06.2020 

PETERSBURG, po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Czas wolny na spacer carskim ogrodem. Obiad. Przejazd do PETERHOFU, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najpiękniejsze fontanny i kaskady. Powrót do Petersburga. Zaokrętowanie na prom. Nocny rejs do Tallina.

7. DZIEŃ: TARTU – RYGA 28.06.2020 

TALLIN, po śniadaniu wyokrętowanie i zwiedzanie zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła, ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, pałac – rezydencja Piotra I Wielkiego, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska. Przejazd do RYGI. Po drodze – KIRCHOLM, wieś na południe od Rygi, na lewym brzegu Dźwiny, miejsce zwycięskiej bitwy polskiej husarii, która 27 IX 1605 rozegrała się pod wodzą J.K. Chodkiewicza, obecnie Salaspils. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

8. DZIEŃ: RYGA – WILNO 29.06.2020 

Po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne, ratusz. Przejazd do WILNA. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer z przewodnikiem. Katedra i plac katedralny, Ostra Brama. Kolacja.

9. DZIEŃ: WILNO – WAŁBRZYCH 30.06.2020 r.

Dla chętnych, przed śniadaniem możliwość wzięcia udziału we Mszy w Ostrej Bramie. Po śniadaniu wyjazd w stronę granicy z Polską. Zakończenie imprezy w późnych godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA:

·  transport autokarem LUX,

• zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-os. z łazienkami)

• wyżywienie zgodnie z programem: 8 x śniadania, 8 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)

• opiekę pilota na całej trasie,

• ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa),

CENA NIE ZAWIERA: .

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, przejazdów metrem w Petersburgu – ok. 140 EUR (płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki),

 zaliczka w kwocie 1000 pln/ os. płatna przy podpisaniu umowy

 

 DODATKOWE INFORMACJE: .

• dopłaty do pokoju 1-os. – 850 zł,

• zniżka dla dzieci przy zakwaterowaniu z rodzicami na dostawce – 100 zł,

• 30 dni przed wyjazdem należy mieć gotowe dokumenty do przejścia internetowej procedury wizowej:

1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji,

• biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Petersburgu polecamy wymieniać euro lub dolary. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w razie potrzeby.

Litwa, Łotwa i Estonia – obowiązującą walutą jest euro.

Płatność kartą

W Krajach Nadbałtyckich i Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i innymi. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie)

Istnieje możliwość zorganizowania wieczorków fakultatywnych i rejsu po Newie.