MEDJUGORIE I CHORWACJA

  • by

TERMIN I CENA DO USTALENIA

1 dzień.

Wyjazd z umówionego miejsca ok godz. 23:30. Przejazd przez Słowację,  Węgry do Chorwacji.

2 dzień. 

Przyjazd do Chorwacji w okolice Zadaru około południa. Możliwość wypoczynku nad morzem. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień. 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Zwiedzanie miasta Trogir: najważniejszy zabytek– katedra św. Wawrzyńca, brama Lądowa, Brama Morska. Przejazd do Splitu – m.in.: ruiny Pałacu Dioklecjana, Katedra Św. Duja oraz gotycki Stary Ratusz. Czas wolny. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. Zakwaterowanie w Medjugorie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień.  

Śniadanie. Zwiedzanie Medjugorie: nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego ( kościół św. Jakuba), a następnie wejście na Górę Objawień: miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad przysiółkiem wioski Bijakovici zwanym Podbrdo.  Następnie wejście na Górę Kriżewac, gdzie objawiła się Matka Boża i odmawia się Drogę Krzyżową.  Czas wolny w centrum miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień. 

Śniadanie. Przejazd do Mostaru: spacer po Starym Mieście przez Stary Most (zbudowany za czasów osmańskich w II poł. XVI wieku. Przez wieki był symbolem pojednania wschodu z zachodem. Symbol ten celowo zniszczyła chorwacka armia podczas Wojny Bośniackiej 09.11.1993 roku. Zaraz po wojnie, w 1995 roku przy wsparci UNESCO i Banku Światowego, podjęto odbudowę mostu. Oficjalne otwarcie miało miejsce w  2004 roku. Zgodnie z tradycją młodzieńcy skaczą z niego do rzeki dla udowodnienia swojej męskości.) Przejazd do miejscowości Blagaj – źródło rzeki Buny, Klasztor Derwiszów (święte miejsce Muzułmanów) – jest to magiczne i jedyne w swoim rodzaju miejsce, wypływająca spod Klasztoru rzeka Buna rozlewa się tuż po wypłynięciu ze skał. Źródło to należy do jednych z największych w Europie. Czas wolny. Przejazd do Wodospadów Kravica, które rozciągają się wzdłuż rzeki Trebizat. Możliwość kąpieli. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień. 

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Metkovic, delty rzeki Neretvy – rejs łodziami ok 40 min, a następnie Biesiada Chorwacka czyli: rakija, wino, owoce, mięso, ryby, pieczywo, deser. Zabawa przy muzyce na żywo. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień. 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Polski.

8 dzień.

Przyjazd do Polski. Zakończenie imprezy. 

Program jest ramowy- kolejność  zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem LUX,
  • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach kategorii 3* w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 5 x śniadanie, 5x obiadokolacja
  • Ubezpieczenie NNW, KL,
  • Opiekę pilota,
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, opłat parkingowych, Rejsu łodziami po Rzece Naretwie oraz Biesiady ChorwackiejOpłaty klimatycznej PŁATNE OBLIGATORYJNIE U PILOTA 50 EURO/OS.
  • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.