PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

 • by

TERMIN: DO USTALENIA

CENA: 2200 PLN

DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

1 dzień.

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do Chorwacji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień. 

Śniadanie. Dzień wolny na indywidualny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień. 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Zwiedzanie miasta Trogir: najważniejszy zabytek– katedra św. Wawrzyńca, brama Lądowa, Brama Morska. Przejazd do Splitu – m.in.: ruiny Pałacu Dioklecjana, Katedra Św. Duja oraz gotycki Stary Ratusz. Czas wolny. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. Zakwaterowanie w Medjugorie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień. 

Śniadanie. Zwiedzanie Medjugorie: nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego ( kościół św. Jakuba), a następnie wejście na Górę Objawień: miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, Możliwość uczestnictwa w codziennych Mszach świętych, we wspólnym różańcu na Górze Objawień oraz drodze krzyżowej na Górze Križevac. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zwiedzanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień.

Śniadanie. Przejazd do Mostaru: spacer po Starym Mieście przez Stary Most (zbudowany za czasów osmańskich w II poł. XVI wieku. Przez wieki był symbolem pojednania wschodu z zachodem. Symbol ten celowo zniszczyła chorwacka armia podczas Wojny Bośniackiej 09.11.1993 roku. Zaraz po wojnie, w 1995 roku przy wsparci UNESCO i Banku Światowego, podjęto odbudowę mostu. Oficjalne otwarcie miało miejsce w  2004 roku. Zgodnie z tradycją młodzieńcy skaczą z niego do rzeki dla udowodnienia swojej męskości.) Przejazd do miejscowości Blagaj – źródło rzeki Buny, Klasztor Derwiszów (święte miejsce Muzułmanów) – jest to magiczne i jedyne w swoim rodzaju miejsce, wypływająca spod Klasztoru rzeka Buna rozlewa się tuż po wypłynięciu ze skał. Źródło to należy do jednych z największych w Europie. Czas wolny. Przejazd do Wodospadów Kravica, które rozciągają się wzdłuż rzeki Trebizat. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień. 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Polski.

Program jest ramowy- kolejność  zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem LUX,
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach kategorii 3* w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji
 • Ubezpieczenie NNW, KL,
 • Opiekę pilota,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, opłat parkingowychOpłaty klimatycznej PŁATNE OBLIGATORYJNIE U PILOTA 40 EURO/OS.
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

WJAZD DO BiH MOŻLIWY NA PODSTAWIE PASZPORTU LUB DOWODU OSOBISTEGO,

NA GRANICY WYMAGANY TEST NA COVID-19 PCR BEZ WZGLĘDU NA WIEK I SZCZEPIENIA