MALTAŃSKA PODRÓŻ

TERMIN I CENA DO USTALENIA

 

DZIEŃ 1.

Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na indywidualny odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2.  GOZO

Śniadanie. Przejazd promem na siostrzaną i drugą co do wielkości wyspę archipelagu Malty – Gozo. Zwiedzanie m.in: świątynia Ggantija, Ta’ Pinu , Lazurowe Okno,  starożytna cytadela wraz z katedrą, rajska zatoka Xlendi. Czas wolny.  Wizyta w winiarni wraz z degustacją wina oraz poczęstunkiem gozitańskich przekąsek. Powrót promem na Maltę, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3.na indywidualny odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4. VALLETTA – COSPICUA – VITTORIOSA – SENGLEA     

Śniadanie. Przejazd do stolicy wyspy – VALLETTY. Miasto do dziś zachowało unikalny charakter. Dominuje tu architektura i zabudowa z okresu, kiedy wyspa należała do zakonu kawalerów maltańskich. Zespół miejski w całości wpisany jest na listę UNESCO. Spacer po mieście: Pałac Wielkich Mistrzów oraz skwer św. Jerzego. Port, z którego roztacza się zapierająca dech panorama miasta, następnie Ogrody Baracca. Zwiedzanie katedry św. Jana, gdzie podziwiać można dzieło Caravaggia „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Czas wolny. Przejazd do trzech portowych miast, gdzie pierwotnie kawalerowie miecza osiedlili się po przybyciu na wyspę. Zwiedzanie ufortyfikowanego portu COSPICUA, następnie spacer wąskim labiryntem uliczek w VITTORIOSA, aby na koniec dnia dotrzeć do SENGLEA słynnego z odparcia inwazji tureckiej. Czas wolny na podziwianie imponującej panoramy wyspy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5. 

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6.  MDINA – RABAT – MARSAXLOKK

Śniadanie. Przejazd do Miasta Ciszy – Mdiny, dawnej stolicy wyspy. Położone centralnie, niewielkie i ciche miasteczko ma bogatą i piękną historię. Wąskie, kręte uliczki pamiętają jeszcze czasy arabskie. Spacer labiryntem średniowiecznych uliczek jest atrakcją samą w sobie. Nie ma tu ruchu samochodowego, czas płynie leniwie rytmem niemal identycznym jak setki lat temu. Tuż za murami Mdiny mieści się miasto Rabat, zwiedzanie Katakumb św. Pawła. Przejazd do najstarszej i największej na Malcie wioski rybackiej Marsaxlokk, gdzie mieści się największe skupisko charakterystycznych dla Malty kolorowych łodzi „luzzu”. Zwiedzanie Błękitnej Groty – zespołu jaskiń i grot skalnych, które są naturalnie rzeźbione przez morskie fale oraz Świątyni Hagar Qim – pozostałości megalitycznej świątyni, której powstanie datowane jest na IV i III tysiąclecie p.n.e. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7.

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8. 

 Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Program jest ramowy- kolejność  zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w pokojach 2 osobowych z łazienką w hotelu 4* 
  • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji z napojami
  • Przewodnik lokalny, transport autokarem, i bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przeprawa promowa na wyspę Gozo, winnica wraz z degustacją
  • Transfer autokarem na Malcie: lotnisko – hotel – lotnisko
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 

Cena nie zawiera:

  • Biletu lotniczego, 

Uwaga: Podczas wycieczki grupa jest objęta opieką przedstawiciela biura.  Przewodnik lokalny jest do dyspozycji tylko podczas ramowego planu zwiedzania. 

  • wizy: nie są wymagane.

Wymagane dokumenty: Paszport lub dowód osobisty, który musi być ważny minimum 
3 miesiące od daty powrotu do Polski.  

Język urzędowy: maltański, angielski

Stolica: Valletta

Ustrój polityczny: republika

Jednostka monetarna:  1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)

Religia dominująca: Katolicyzm

Strefa czasowa: UTC +1 – zima, UTC +2 – lato

Gniazdka elektryczne: angielskie

Pogoda: Średnia roczna temperatura wynosi 23 °C w dzień i 16 °C w nocy. Malta jest uważana za  państwo z najlepszym klimatem na świecie, a Valletta, stolica Malty za najsłoneczniejszą miejscowość w Europie. Zimy na Malcie są łagodne, ze średnią temperaturą wynoszącą 16 °C w dzień i 10 °C w nocy. W styczniu i lutym temperatury wynoszą zwykle od 13 do 20 °C w ciągu dnia, od 7 do 13 °C w nocy, a średnia temperatura morza wynosi 15–16 °C.

Kuchnia maltańska łączy w sobie smaki brytyjskie ze śródziemnomorskimi. Przede wszystkim mamy tutaj makarony, ryby, owoce morza i przepyszną potrawkę z królika. Desery są niesamowicie słodkie. Do tego wszystkiego proponujemy lokalne wina z winnic Malty i Gozo.