MALTAŃSKA PODRÓŻ

TERMIN: DO UZGODNIENIA

CENA DO UZGODNIENIA

 

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na indywidualny odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2. 

GOZO

Śniadanie. Przeprawa promowa na siostrzaną i drugą co do wielkości wyspę archipelagu Malty – Gozo. Zwiedzanie m.in: świątynia Ggantija, Ta’ Pinu , Lazurowe Okno,  starożytna cytadela wraz z katedrą, rajska zatoka Xlendi. Czas wolny.  Wizyta w winiarni wraz z degustacją wina oraz poczęstunkiem gozitańskich przekąsek. Powrót promem na Maltę, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3. 

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4.

VALLETTA – COSPICUA – VITTORIOSA – SENGLEA     

Śniadanie. Przejazd do stolicy wyspy – VALLETTY. Miasto do dziś zachowało unikalny charakter. Dominuje tu architektura i zabudowa z okresu, kiedy wyspa należała do zakonu kawalerów maltańskich. Zespół miejski w całości wpisany jest na listę UNESCO. Spacer po mieście: Pałac Wielkich Mistrzów oraz skwer św. Jerzego. Port, z którego roztacza się zapierająca dech panorama miasta, następnie Ogrody Baracca. Zwiedzanie katedry św. Jana, gdzie podziwiać można dzieło Caravaggia „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Czas wolny. Przejazd do trzech portowych miast, gdzie pierwotnie kawalerowie miecza osiedlili się po przybyciu na wyspę. Zwiedzanie ufortyfikowanego portu COSPICUA, następnie spacer wąskim labiryntem uliczek w VITTORIOSA, aby na koniec dnia dotrzeć do SENGLEA słynnego z odparcia inwazji tureckiej. Czas wolny na podziwianie imponującej panoramy wyspy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5. 

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6. 

MDINA – RABAT – MARSAXLOKK

Śniadanie. Przejazd do Miasta Ciszy – Mdiny, dawnej stolicy wyspy. Położone centralnie, niewielkie i ciche miasteczko ma bogatą i piękną historię. Wąskie, kręte uliczki pamiętają jeszcze czasy arabskie. Spacer labiryntem średniowiecznych uliczek jest atrakcją samą w sobie. Nie ma tu ruchu samochodowego, czas płynie leniwie rytmem niemal identycznym jak setki lat temu. Tuż za murami Mdiny mieści się miasto Rabat, zwiedzanie Katakumb św. Pawła. Przejazd do najstarszej i największej na Malcie wioski rybackiej Marsaxlokk, gdzie mieści się największe skupisko charakterystycznych dla Malty kolorowych łodzi „luzzu”. Zwiedzanie Błękitnej Groty – zespołu jaskiń i grot skalnych, które są naturalnie rzeźbione przez morskie fale oraz Świątyni Hagar Qim – pozostałości megalitycznej świątyni, której powstanie datowane jest na IV i III tysiąclecie p.n.e. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7. 

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8. 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Zakończenie imprezy.

Program jest ramowy- kolejność  zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w pokojach 2 osobowych z łazienką, w hotelu 4*
  • Wyżywienie: 7 x śniadania i obiadokolacje
  • Przewodnik lokalny, transport autokarem  i bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Katedra św. Jana, Pałac wielkich mistrzów, Katakumby św. Pawła, Świątynia Hagar Qim, Błękitna Grota, przeprawa promowa na wyspę Gozo, winiarnia wraz z degustacją i poczęstunkiem
  • Transfer autokarem na Malcie: lotnisko – hotel – lotnisko
  • Ubezpieczenie NNW 20 000€ i KL15 000PLN
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

  • Biletu lotniczego koszt ok 1100 pln, bagaż 20 kg/ os.
  • Ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych, koszt ok. 80 – 90 zł.

Uwagi:

·        Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 30 osób.

·        Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – cena : 3 % wartości imprezy, należy zgłosić podczas podpisywania umowy.

·        Podczas wycieczki grupa nie jest objęta opieką pilota. Przewodnik lokalny jest do dyspozycji tylko podczas ramowego planu zwiedzania. Na miejscu jest z Państwem przedstawiciel biura.