MAJÓWKA 2020 W ALBANII

  • by

TERMIN:

25.04-03.05.2020

TERAZ CENA FIRST MINUTE: 1600 PLN/OS

CENA: 1850 PLN/OS

1 dzień  

Wyjazd autokaru z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy, Austrię i Węgry do Serbii. Przyjazd na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Albanii. Przyjazd do  miejscowości wypoczynkowej nad Morzem Adriatyckim, późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3-7 dzień 

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub wycieczkę fakultatywną. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień 

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Serbii. Przyjazd do Serbii późnym popołudniem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień 

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych, zakończenie imprezy.

Program jest ramowy- kolejność  zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem LUX,
  • Zakwaterowanie: 8 noclegów
  • Wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji
  • Ubezpieczenie NNW 15 000zł, KL: 20 000€
  • Opiekę pilota
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

  • Wycieczek fakultatywnych*:

TIRANA I KRUJA (od 30€/os.)wycieczka całodniowa. W Tiranie przejazd panoramiczny, a następnie spacer po centrum: plac Skanderbega, meczet Ethem Beja (z zewnątrz) i wizyta w kościele katolickim. Dla chętnych możliwość zwiedzania Bunk’art2 – muzeum w bunkrze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (wstęp 500 LEK/os.). Przejazd do Kruji, spacer na twierdzę i zamek Skanderberga. Czas wolny na tradycyjnym albańskim bazarze. Powrót do hotelu około 18-19ej.

SZKODRA (od 20€/os.)  – największe miasto w północnej części Albanii, główne centrum gospodarcze i kulturalne tej części kraju. Położone na wschodniej stronie Jeziora Szkoderskiego, największego jeziora na całych Bałkanach. Wyjazd z hotelu ok. godz. 9:00. Przejazd do Szkodry. Zwiedzanie twierdzy Rozafa. Przejazd do centrum miasta. Spacer po mieście, maczet, katedra katolicka. Czas wolny. Powrót do hotelu ok. godz. 16:00.

DURRES ( od 25€/os.) – jedno z ważniejszych albańskich ośrodków turystyki i drugie co do wielkości miasta w Albanii. Spacer po mieście, m.in. amfiteatr, promenada nadmorska, centrum miasta. Czas wolny. Następnie wizyta w fabryce brandy Skanderberga oraz degustacja trunku. . Powrót do hotelu ok. godz. 16:00.

  • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Wycieczki fakultatywne realizowane są przy minimum 30 uczestnikach.

 REZERWACJE I OPŁATY:

– DO REZERWACJI NALEŻY PODAĆ AKTUALNE DANE ZGODNE Z DOWODEM OSOBISTYM 

– ZALICZKA W WYSOKOŚCI 400 zł  płatna w dniu rezerwacji, pozostała kwota do 26.03.2020

Do przekroczenia granicy należy posiadać dowód osobisty ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego powrotu do Polski.

Wizy: nie są wymagane.

Wymagane dokumenty: dowód osobisty, który musi być ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu do Polski.  

Czas lokalny: czas polski.

Język: albański, można się też porozumiewać w języku angielskim i włoskim.

Waluta: lek (ALL): 1 PLN = 32 ALL ;  1 EUR = 135 ALL.

Ceny w hotelach i restauracjach: obiad – ok. 700 ALL, piwo – ok. 150-200 ALL, woda mineralna – ok. 50-100 ALL, kawa – ok. 100 ALL, wino – ok. 200 ALL.

Pogoda: Latem temperatury nie są tak zróżnicowane i mieszczą się w granicach 25-26°C. 
W Albanii bywa przeciętnie 285 dni słonecznych, temperatura wody latem wynosi ponad 25°C, 
a sezon kąpielowy trwa od początku czerwca do końca września. 

Bezpieczeństwo: W ostatnich latach nie rejestrowano aktów bandytyzmu w stosunku do obywateli polskich. Albańczycy z natury są przyjaźni i niezwykle gościnni.

Religia. „Religią Albańczyka jest Albańskość”- to motto państwowe ma oczywiście swoje podłoże polityczne. W 1967 roku komunistyczne władze Albanii ogłosiły powstanie pierwszego na świecie państwa ateistycznego czyniąc tym samym precedens w historii. Wszelkie ośrodki kultu religijnego- kościoły, meczety, burzono w zastraszającym tempie bądź też przerabiano na ośrodki sportowe, hale, magazyny a nawet kino. Wyznawanie jakiejkolwiek religii zostało zakazane i taki stan rzeczy utrzymał się aż do 1990 roku. Dziś Albania to kraj tolerancji religijnej, a kwestie natury religijnej nie stwarzają problemów przyjezdnym. Większość społeczeństwa stanowią muzułmanie (ok. 60%),a kolejną, co do wielkości grupę religijna stanowią Chrześcijanie

Jedzenie. Albania to królestwo smaków. W pierwszej kolejności- warzywa i owoce. Można je kupić wszędzie- w sklepach, na targowiskach i w trasie, na przydrożnych straganikach. Biorąc pod uwagę fakt, ze Albania to kraj górzysty można się spodziewać tutaj również wyśmienitej baraniny jak też przepysznych ryb z albańskich rzek, mórz i jezior. Kuchnia albańska stanowi mieszankę kuchni greckiej, bałkańskiej i tureckiej, jest bogata w śródziemnomorskie składniki, dla których oprócz pomidorów charakterystyczne są oliwki i oliwa z oliwek.

Informacja dla podróżujących do Albanii z dziećmi do 18 lat: w przypadku podróży tylko z jednym z rodziców/opiekunów prawnych może być wymagana pisemna zgoda drugiego rodzica/opiekuna prawnego na przekroczenie granicy kraju (w formie notarialnej, przetłumaczona na j. angielski). Warunkiem zwolnienia z posiadania pisemnej zgody drugiego rodzica/opiekuna prawnego jest posiadanie wyłącznej władzy rodzicielskiej (wymagany jest prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego, przetłumaczony na j. angielski) lub śmierć drugiego rodzica/opiekuna prawnego (wymagany jest akt zgonu w j. angielskim).