1 dzień 

Wyjazd z umówionego miejsca ok. godz. 17:00. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji. Zakwaterowanie w hotelu w Chorwacji. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża Chorwacji do Czarnogóry do miejscowości Rafailovici. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie, zapoznanie się z okolicą, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień  – 7 dzień 

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny wypoczynek lub wycieczki fakulatywne, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Belgradu. Po drodze zwiedzanie Kanionu rzeki Tara.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień 

Śniadanie, Zwiedzanie stolicy Serbii- Belgradu z przewodnikiem. Miejsce pochówku Josip Broz Tito, Cerkiew św. Sawy. Centrum miasta, Parlament byłej Jugosławii. Czas wolny, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 Dzień 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do Polski, zakończenie imprezy.

CENA ZAWIERA:

 • Przejazd autokarem LUX,
 • Zakwaterowanie: 9 noclegów
 • Wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji
 • Ubezpieczenie NNW 15 000zł, KL: 20 000€
 • Opieka pilota
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Podatek VAT.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Wycieczek fakultatywnych:

INFORMACJE DODATKOWE:

Miejscowość:  Rafailovići położona jest bezpośrednio przy plaży Bečići, w pobliżu Budwy. Główna plaża jest szeroka i piaszczysta o długości 1950 metrów. Ciepłe, czyste morze, słoneczna pogoda, nadmorska promenada, śródziemnomorska przyroda, miejsca spacerowe to wymarzone miejsce dla szukających odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Zakwaterowanie:  Hotel znajduje się przy plaży. Wszystkie pokoje hotelowe posiadają: balkon, łazienkę, TV z programem kablowym. Każdy pokój jest klimatyzowany. Pokoje są dwu- i trzyosobowe, a apartamenty to pokoje jedno- lub dwuosobowe. Hotel posiada restaurację oraz taras z widokiem na morze.

PROPOZYCJE WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH:

Miasto Budva: kamienna Starówka (rozbudowana przez Wenecjan w czasie ich stacjonowania na wybrzeżu, odbudowana po zniszczeniach spowodowanych trzęsieniem ziemi w 1979 roku), katolicki kościół św. Jana (jeden z najstarszych kościołów na wybrzeżu czarnogórskim, jego początki sięgają IX wieku, we wnętrzu znajdują się cenne ikony oraz obrazy mistrzów. Następnie powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. weneckich z XV i XVI wieku, w tym „Madonna in Punta” w srebrnej ramie uważany za cudowny), kościół Santa Marija in Punta (zbudowany w 840 r. przez zakon Benedyktynów), kościół św. Sawy z XIV w. (służący w przeszłości zarówno katolikom, jak i wyznawcom prawosławia), cerkiew św. Trójcy z początku XIX wieku (udekorowana malowidłami mistrza Nicholaosa Aspioti z Korfu), mury obronne – w tym austriacka twierdza Mogren z XIX wieku.

Zatoka Bokakotorska: rejs statkiem na Wyspę Gospa, która jest jedną z dwóch wysepek u wybrzeży miejscowości Perast w Zatoce Kotorskiej. Wysepka powstała w miejscu, gdzie niegdyś wystawała jedynie niewielka, szpiczasta skała. Zgodnie z legendą, podczas nocnego połowu ryb 22 lipca 1452 r., dwaj rybacy – bracia Mortešić – znaleźli na niej obraz Matki Boskiej. Trzykrotnie ustawiano go w kościele św. Mikołaja w Peraście, ale za każdym razem w tajemniczych okolicznościach obraz wracał na skałę. Wydarzenie to było bodźcem do budowy w tym miejscu świątyni. Następnie zwiedzanie Kotoru. Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie, pełen zabytkowych budowli. Stare Miasto otoczone jest średniowiecznymi murami miejskimi, które łączą się z twierdzą św. Jana (Tvrdjava Sv. Ivan) na Samotnym Wzgórzu na wysokości 260 m n.p.m. Długość murów wynosi 4,5 km,

wysokość – 20 m, a szerokość 15 m. Charakterystyczną średniowieczną ubanistykę stanowią wąskie, kręte uliczki i nieregularne place, prawosławne i katolickie świątynie i budynki w stylach romańskim, gotyckim, renesansowym i barokowym. (wpisane na listę UNESCO). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Trebinje  mówi się że to miasto słońca, wina i platanów. leży w Bośni i Hercegowinie, w Republice Serbskiej, nad rzeką Trebišnjicą. Na wschód od miasta przebiega granica z Czarnogórą, a na południowy zachód z Chorwacją. Miasto słynie z winnic i produkcji doskonałego wina. Do najważniejszych zabytków należą Most Arslanagicia, Cerkiew św. Jerzego, Stare Miasto i mury obronne.  Po zwiedzeniu miasta proponujemy poczęstunek w pobliskiej wsi, gdzie wszystkie dania są zrobione własnoręcznie z lokalnych produktów. Na przystawkę polecamy lokalne sery, szynki i pieczywo, na danie główne cielęcina z ziemniakami, pieczona na sposób wiejski pod metalowa kopułą zwaną” sacz”, do tego rakija z miodem z kwiatu szałwii, rakija z vinogron, wina białe lub czerwone. Po obiedzie możliwość zakupienia powyższych produktów na targowisku nieopodal

Kanion rzeki Tara najdłuższa rzeka w Czarnogórze o długości 144 km. Jej Kanion jest najgłębszą w Europie i jedną z najgłębszych na świecie formacji tego typu (m.in. po kanionach  w Peru oraz Wielkim Kanionie Kolorado w USA). Długość przełomu to 78 km, a głębokość miejscami dochodzi do 1300 m. Znajdują się tam dwa parki narodowe Park Narodowy Tara i Park Narodowy Durmitor. Słynny most na Tarze, czyli most Durdevica to jeden z symboli kanionu Tary. Ma 365 metrów długości, 170 metrów wysokości i opiera się na pięciu przęsłach (każdy z nich ma rozpietość do 116 metrów). Zaprojektował go Mijat Trojanovic, a budowę rozpoczęto w 1938 roku i trwała dwa lata. W tym czasie był najwyższym takim mostem w Europie.

Wycieczki fakultatywne realizowane są przy minimum 30 uczestnikach.

REZERWACJE I OPŁATY:

 • Bez zaliczek! Do rezerwacji należy podać aktualne dane zgodne z dowodem osobistym lub paszportem,
 • Całość płatna miesiąc przed wyjazdem tj. 30.03.2021!
 • Z powodu dynamicznej sytuacji związanej z COVID-19, istnieje możliwość przeniesienia imprezy na termin jesień 2021.

INFORMACJA DLA PODRÓŻUJĄCYCH Z DZIEĆMI DO 18 LAT:

Dzieci i młodzież do 18. roku życia podróżujący bez rodziców lub opiekunów prawnych muszą okazać ponadto ich pisemną zgodę. Dokument powinien być potwierdzony notarialnie i przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na język serbski lub czarnogórski. W dokumencie należy umieścić termin pobytu małoletniego na terytorium Czarnogóry, jego dane osobowe wraz z numerem paszportu oraz dane osobowe osoby pełnoletniej, pod której opieką znajdzie się w trakcie podróży. Małoletni nie posiadający właściwej zgody rodziców (opiekuna prawnego) nie mogą przekroczyć granicy Czarnogóry.

Do przekroczenia granicy należy posiadać dowód osobisty lub paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego powrotu do Polski.

 

Klienci  wykupujący wyjazdy Biura Podróży As-Turist objęci są ubezpieczeniem SIGNAL IDUNA.

Ochrona ubezpieczeniowa SIGNAL IDUNA, a Koronawirus
W trosce o naszych klientów i w związku z zakażeniem wirusem
CoVID-19 z rodziny koronawirusów na całym świecie pragniemy uspokoić, że klienci posiadający
ubezpieczenie turystyczne SIGNAL IDUNA są objęci ochroną ubezpieczeniową. Klienci, u których
zostanie zdiagnozowane zakażenie koronawirusem będą podlegać takiej samej ochronie jak
w przypadku innych chorób.
SIGNAL IDUNA obejmuje ochroną ubezpieczeniową klientów, którzy w trakcie podróży znajdują się
w kraju, który ogłosił stan epidemii lub pandemii.
Wyjątek stanowi sytuacja, w której do zakażenia ubezpieczonego doszło na terenie, na którym
ogłoszony został stan pandemii lub epidemii, przed dniem rozpoczęcia podróży zagranicznej.