Termin do uzgodnienia

Cena od: 2000 PLN

dla grup zorganizowanych

Zapraszamy do kurortu Rafailovići w Czarnogórze. Dla grup zorganizowanych przygotujemy ofertę indywidualaną, skrojoną na miarę potrzeb i możliwości na sezon jesienny 2020.

          Miejscowość Rafailovići położona jest bezpośrednio przy plaży Bečići, w pobliżu Budwy. Główna plaża jest szeroka i piaszczysta o długości 1950 metrów. Ciepłe, czyste morze, słoneczna pogoda, nadmorska promenada, śródziemnomorska przyroda, miejsca spacerowe to wymarzone miejsce dla szukających odpoczynku od miejskiego zgiełku. W okolicy możemy zwiedzić i zobaczyć: zabytkowe centrum Budvy , Bečići, Sveti Stefan,  Petrovac.

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca ok. godz. 21:00. Przejazd przez Czechy, Austrię Słowenię do Chorwacji. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze  Makarskiej. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża Chorwacji do Czarnogóry do miejscowości Rafailovici. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie, zapoznanie się z okolicą, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna do Budwy. Zwiedzanie Budvy: kamienna Starówka (rozbudowana przez Wenecjan w czasie ich stacjonowania na wybrzeżu, odbudowana po zniszczeniach spowodowanych trzęsieniem ziemi w 1979 roku), katolicki kościół św. Jana (jeden z najstarszych kościołów na wybrzeżu czarnogórskim, jego początki sięgają IX wieku, we wnętrzu znajdują się cenne ikony oraz obrazy mistrzów weneckich z XV i XVI wieku, w tym „Madonna in Punta” w srebrnej ramie uważany za cudowny), kościół Santa Marija in Punta (zbudowany w 840 r. przez zakon Benedyktynów), kościół św. Sawy z XIV w. (służący w przeszłości zarówno katolikom, jak i wyznawcom prawosławia), cerkiew św. Trójcy z początku XIX wieku (udekorowana malowidłami mistrza Nicholaosa Aspioti z Korfu), mury obronne – w tym austriacka twierdza Mogren z XIX wieku. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Następnie powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie Rejs statkiem połączony z fish- piknikiem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna nad. Przejazd nad Zatokę Kotorską: rejs statkiem na Wyspę Gospa, która jest jedną z dwóch wysepek u wybrzeży miejscowości Perast w Zatoce Kotorskiej. Wysepka powstała w miejscu, gdzie niegdyś wystawała jedynie niewielka, szpiczasta skała. Zgodnie z legendą, podczas nocnego połowu ryb 22 lipca 1452 r., dwaj rybacy – bracia Mortešić – znaleźli na niej obraz Matki Boskiej. Trzykrotnie ustawiano go w kościele św. Mikołaja w Peraście, ale za każdym razem w tajemniczych okolicznościach obraz wracał na skałę. Wydarzenie to było bodźcem do budowy w tym miejscu świątyni. Następnie zwiedzanie Kotoru. Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie, pełen zabytkowych budowli. Stare Miasto otoczone jest średniowiecznymi murami miejskimi, które łączą się z twierdzą św. Jana (Tvrdjava Sv. Ivan) na Samotnym Wzgórzu na wysokości 260 m n.p.m. Długość murów wynosi 4,5 km, wysokość – 20 m, a szerokość 15 m.Charakterystyczną średniowieczną urbanistykę stanowią wąskie, kręte uliczki i nieregularne place, prawosławne i katolickie świątynie i budynki w stylach romańskim, gotyckim, renesansowym i barokowym. (wpisane na listę UNESCO). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie. Czas wolny na indywidualny wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Belgradu na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 Dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do Polski, zakończenie imprezy.

 

Program jest ramowy- kolejność  zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Cena zawiera:

•                 Przejazd autokarem LUX,

•                 Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych

•                 Wyżywienie:  9 śniadań,  9 obiadokolacji

•                 Ubezpieczenie NNW, KL,

•                 Opiekę pilota/ przewodnika,

•                 Opłatę klimatyczną,

•                 Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

•                 Podatek VAT.

 

Cena nie zawiera:

•                 Wycieczek fakultatywnych

•                 Rejsu i fish-picniku

•                 Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów

•                 Świadczeń nie wymienionych w ofercie

 

Ważne informacje:

·      Do przekroczenia granicy należy posiadać dowód osobisty ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego powrotu do Polski

·      Wizy: nie są wymagane

·      Język: Język urzędowy czarnogórski

·      Stolica: Podgorica

·      Waluta: 1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)

·      Pogoda i klimat: W centralnej części Czarnogóry występuje klimat podzwrotnikowy kontynentalny, a na wybrzeżu śródziemnomorski. Czarnogóra leży w strefie czasu środkowoeuropejskiego. Graniczy z Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną, Serbią, Kosowem oraz Albanią.

·      Ceny w sklepach i restauracjach: ceny w Czarnogórze są bardzo zbliżone do cen w Polsce. Oczywiście sezon wakacyjny sprzyja podnoszeniu cen w kurortach turystycznych. W dalszych miejscowościach jest znacznie taniej. Średnie ceny produktów: Pizza duża: od 3-10 euro w zależności od dodatków, spaghetti od 3-8 euro. Dania rybne, mięsne i z owoców morza w restauracji koszt ok.10 euro za porcję, za sok czy wodę od 0,50 – 2 euro, za piwo 0,5 l. 2 euro, a za butelkę lokalnego wina 6 – 10 euro. 0,3 – 0,6 euro cena za chleb, nadziewany burek około 1 euro za sztukę.

·      Bezpieczeństwo: Mieszkańcy Czarnogóry są przyjaźnie nastawieni do Polaków, są serdeczni i pomocni. Czarnogórcy żyją głownie z turystyki dbają o swoich turystów oraz ich bezpieczeństwo Czarnogóra to kraj, który inwestuje w turystykę i każdy obcokrajowiec może czuć się tutaj bezpiecznie.

·      Informacja dla podróżujących z dziećmi do 18 roku życia: w przypadku podróży tylko z jednym z rodziców/opiekunów prawnych może być wymagana pisemna zgoda drugiego rodzica/opiekuna prawnego na przekroczenie granicy kraju (w formie notarialnej, przetłumaczona na j. angielski). Warunkiem zwolnienia z posiadania pisemnej zgody drugiego rodzica/opiekuna prawnego jest posiadanie wyłącznej władzy rodzicielskiej (wymagany jest prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego, przetłumaczony na j. angielski) lub śmierć drugiego rodzica/opiekuna prawnego (wymagany jest akt zgonu w j. angielskim).

·      Kuchnia Położenie nad Morzem Adriatyckim, oraz tereny górzyste sprawiają, że każdy smakosz znajdzie tutaj coś dla siebie. Specjały kuchni Czarnogórskiej:

Ćevapčić Mieszanka  mięsa wołowego i wieprzowego. Mięso formuje się w ruloniki i przyrządza na grillu.  Można je podawać z warzywami lub sosami.

Sałatka Szopska Jest to sałatka z pokrojonych pomidorów, z serem feta, z dodatkiem octu i czosnku.

Kajmak Śmietana, robiona z gotowanego mleka. Odpowiednio dosolona, przechowywana jest w beczkach drewnianych. Kajmak używany jest zarówno do pieczenia, jak i do smarowania chleba.

Baklava Deser przyrządzany z ciasta francuskiego warstwy przekłada się posiekanymi orzechami włoskimi, z dodatkiem miodu lub cukru.

Rakija – mocna wódka w różnych smakach: śliwkowym, morelowym, winogronowym

Vranac – czerwone wino wytrawne.

·      Religia prawosławie (72,07%)