BAŁKAŃSKIE LATO

TERMIN: DO UZGODNIENIA

CENA OD: 1850 PLN/OS.

 

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca o godz. 16:00. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Dalmacji Południowej.

2 dzień. 

Przyjazd do Dalmacji około godz. 16:00. Zakwaterowanie w hotelu Zenit *** W Bośni i Hercegowinie. Hotel Zenit posiada prywatną plażę oraz taras słoneczny. Do dyspozycji Gości jest bar, restauracja, bezpłatne WiFi oraz prywatny parking. Na terenie hotelu znajduje się kryty basen, kort tenisowy, tenis stołowy oraz bilard, Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor, a niektóre z nich dysponują tarasem lub balkon. W każdym pokoju znajduje się łazienka z prysznicem, bezpłatnymi ręcznikami, bezpłatnym zestawem kosmetyków i suszarką do włosów. Do dyspozycji Gości jest całodobowa recepcja, wspólny salon i sklep z pamiątkami. obiadokolacja, nocleg.

3 dzień. 

Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

 4 dzień.  

Śniadanie, wycieczka fakultatywna do miejscowości Opuzen, nad rzekę  Neretvę – rejs łodziami ok 40 min, a następnie Biesiada Chorwacka czyli: rakija, wino, owoce, mięso, ryby, pieczywo, deser. Zabawa przy muzyce na żywo. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 5 dzień. 

Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień. 

Śniadanie, wycieczka fakultatywna do Dubrownika zwanego „perłą Chorwacji”. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym m.in.: Brama Pile, Klasztor Franciszkanów wraz z Apteką z XIV w., Katedra oraz Mury Miejskie (za dodatkową opłatą), spacer słynną Ulicą Stradun. Czas wolny. Powrót do hotelu. obiadokolacja, nocleg.

7 dzień. 

Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień. 

Śniadanie. Wycieczka fakultatywna do Medjugorie: nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego ( kościół św. Jakuba), a następnie wejście na Górę Objawień: miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad przysiółkiem wioski Bijakovici zwanym Podbrdo.  Czas wolny w centrum miasta. Przejazd do Mostaru: spacer po Starym Mieście przez Stary Most (zbudowany za czasów osmańskich w II poł. XVI wieku. Przez wieki był symbolem pojednania wschodu z zachodem. Symbol ten celowo zniszczyła chorwacka armia podczas Wojny Bośniackiej 09.11.1993 roku. Zaraz po wojnie, w 1995 roku przy wsparci UNESCO i Banku Światowego, podjęto odbudowę mostu. Oficjalne otwarcie miało miejsce w  2004 roku. Zgodnie z tradycją młodzieńcy skaczą z niego do rzeki dla udowodnienia swojej męskości.) Przejazd do miejscowości Blagaj – źródło rzeki Buny, Klasztor Derwiszów (święte miejsce Muzułmanów) – jest to magiczne i jedyne w swoim rodzaju miejsce, wypływająca spod Klasztoru rzeka Buna rozlewa się tuż po wypłynięciu ze skał. Źródło to należy do jednych z największych w Europie. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień. 

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Polski.

10 dzień. 

Przyjazd do Polski. Zakończenie imprezy w godzinach nocnych. 

Program jest ramowy- kolejność  zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Cena zawiera:

                 Przejazd autokarem LUX,

                 Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu Zenit 3*

                 Wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja z winem lub wodą

                 Wieczorki z muzyką na żywo

                 Ubezpieczenie NNW, KL,

                 Opiekę pilota,

                 Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

                 Podatek VAT

Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych:

Ø  Rejsu łodziami po Rzece Naretwie oraz Biesiady Chorwackiej 35 EURO/ OS

Ø  Wycieczka do Dubrownika: 35 EURO/ OS

Ø  Wycieczka fakultatywna: Medjugorie, Mostar, źródło rzeki Buna:  35 EURO/ OS

                 Świadczeń nie wymienionych w ofercie.