ALBANIA

  • by

TERMIN : 19.09-28.09.2021

CENA: 900 PLN+ 300 EURO/ OS.

1 dzień 

Wyjazd autokaru z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Przyjazd do miejscowości Nowy Sad w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Albanii. Przyjazd późnym popołudniem, zakwaterowanie w hotelu President **** w miejscowości Shëngjin. Shengijn to małe spokojne miasteczko na północnym wybrzeżu Albanii, niedaleko Tirany. To bardzo popularny resort wypoczynkowy w Albanii. Plaża posiada tutaj łagodne zejście do morza z krystalicznie czystą wodą. Wzdłuż plaży znajduje się promenada z licznymi atrakcjami dla turystów, dużą ilością barów i restauracji serwujących wyśmienite owoce morza. Shengijn to idealne miejsce na wypoczynek dla osób, które chcą zaznać spokoju i odpocząć bez zgiełku tłumów ze smacznym jedzeniem i dobrym drinkiem.  Rodziny z dziećmi również będą miały tu udany urlop ze względu na piękną plażę, kąpiele w morzu i bliskość natury, obiadokolacja, nocleg. 

3 dzień – 8 dzień.

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub wycieczkę fakultatywną. Obiadokolacja, nocleg.

9 Dzień 

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Serbii. Przyjazd do Nowego Sadu późnym popołudniem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 Dzień 

Wykwaterowanie. Przyjazd do Polski. Zakończenie imprezy.

Program jest ramowy – kolejność  zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem LUX,
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu w Albanii i 2 noclegi tranzytowe w Serbii
  • Wyżywienie : 9 x śniadanie i obiadokolacja
  • Ubezpieczenie NNW 15 000zł, KL: 20 000€
  • Opiekę pilota / rezydenta
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

  • Wycieczek fakultatywnych            

Hotel President znajduje się zaledwie kilka kroków od plaży w mieście Shëngjin. Oferuje restaurację oraz bar z przestronnym tarasem. Na miejscu do dyspozycji Gości jest bezpłatne WiFi w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Wszystkie pokoje i apartamenty są klimatyzowane i dysponują balkonem z widokiem na morze. Do dyspozycji Gości jest telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych, mała lodówka oraz łazienka z prysznicem lub wanną,  suszarką do włosów. Restauracja serwuje dania kuchni śródziemnomorskiej i tradycyjne albańskie specjały. Na terenie obiektu znajduje się także bujny ogród. Sklep spożywczy jest oddalony od obiektu o 300 metrów.

TIRANA I KRUJA (30€/os.): wycieczka całodniowa. W Tiranie przejazd panoramiczny, a następnie spacer po centrum: plac Skanderbega, meczet Ethem Beja (z zewnątrz) i wizyta w kościele katolickim.

Przejazd do Kruji, spacer na twierdzę i zamek Skanderberga. Czas wolny na tradycyjnym albańskim bazarze. Powrót do hotelu około 18-19ej.

SZKODRA (20€/os.)  – największe miasto w północnej części Albanii, główne centrum gospodarcze i kulturalne tej części kraju. Położone na wschodniej stronie Jeziora Szkoderskiego, największego jeziora na całych Bałkanach. Wyjazd z hotelu ok. godz. 9:00. Przejazd do Szkodry. Zwiedzanie twierdzy Rozafa. Spacer po mieście, maczet, katedra katolicka. Czas wolny. Powrót do hotelu ok. godz. 16:00

DURRES (25€/os.)jedno z ważniejszych albańskich ośrodków turystyki i drugie co do wielkości miasta w Albanii. Spacer po mieście, m.in. amfiteatr, promenada nadmorska, centrum miasta. Czas wolny. Następnie wizyta w fabryce brandy Skanderberga oraz degustacja trunku. . Powrót do hotelu ok. godz. 16:00.